"یکیمون باید بره"

ترانه ی "یکیمون باید بره" رو روی یه ملودی از فاتح نورایی نوشتم و با صدای خودش منتشر شد.

از وقتی رفتی بی مرام ، زندگی زندونه برام
خودم بهت گفتم برو ، خودم می گم برگرد حالام

نه این که فکر کنی خوشم ، نه این که بی خیال باشم
خنده ی من دروغیه ، گریه مو پشتش می کشم

بازم می گم شاید دیگه ، هیچ وقت نبینمت تو رو
این لحظه ها غنیتمه ، وایسا ببینمت ، نرو

باز ناامیدم می کنی ، اما به فکرتم هنوز
اگه صدایی بمونه ، می شنوی حرفامو یه روز

باز اگه خوب و اگه بد ، هر چی که بود دیگه گذشت
وقتشه قبول کنیم که همینه سرگذشت

کاش می شد مثل قدیم ، دردمو بهت بگم
کاش یکی آشتی می داد ، دلای ما رو با هم

دیگه پاییز رسیده ، یکیمون باید بره
این جدایی واسه ما ، اتفاق آخره

البته چند جای دیگه هم گفتم، اینجا هم میگم که بند اولش مال من نیست. شاید از واژه هایی که توش به کار رفته بشه راحت اینو فهمید.واژه هایی مثل "بی مرام" و "حالام" و یا حتی عبارت "زندگی زندونه برام". این بند رو خودشون نوشتن .یه چند جا هم جا به جایی و تغییر وزن بوده (واضحه!) که به هر حال از قبل هماهنگ شده بود.

با فاتح نورایی فکر می کنم ۵-۴ تا کار دیگه دارم که زمان پخششون فعلا مشخص نیست

/ 4 نظر / 44 بازدید
MEHMET KAYA

shiritun khayli khoshem amed tebrik migem.mobarek bad.selam ber shoma neeloofar e aziz

نیما شاهی

سلام من نیما شاهی هستم . من شظ ترانه های شما لذت بردم و دوست دارم که ترانه های زیباتون که جدید سرودین رو در آلبوم جدیدم که توسط مهرداد حسن پور ساخته و تنظیم میشه استفاده کنم این شماره تماس منه 09197171120 هزینه هاشو هم کاملا پرداخت میکنم منتظر تماس شما هستم

اهورا

سلام خسته نباشید خیلی جاالب بود خواستم ترانه هاتو داشته باشم ولی نشد اگه ممکنه برام بفرشتشون ممنون

ashkan_2del

سلام واقعیتش اصلا دانلو نکردم//// وقتی میبینم شما این همه گلایه تو دلته از خوانندها از اونی که شعر رو تغییر میده .... بزار دلشون خوش باشه که اونا هم یه آهنگ دادن بیرون و توی ماشین میزنن و خودشون گوش میدن.... خواننده ای که نمیفهمه اشعار و ابیات چیه و معنی کلمه به کلمه شعر رو نمیفهمه چطور میخواد شعر رو ادا کنه ؛؟ من موندم.....حرصم از اینه که تویی که برات مهم نیست چی میخونی و به سادگی ترانه رو تغییر میدی و معنیشو نمیفهمی چرا از یه ترانه سرا شعر میخوای ؟؟ میخوای از نامش استفاده کنی چون همه میشناسنش؟؟؟ فقط کمی خودتونو بزارین جای ترانه سرا که احساسشو گذاشته تا شعری بنویسه برات که مردم وقتی میخونیش لذت ببرن ؛ تغییر میدی ترانه رو که چی؟؟؟ اینقدر حرصم گرفته از این خواننده های درپیدی که نگو// به خدا شعر های شما ارزشش بیشتر از این هاست حیف این ترانه ها..... میشناسم خواننده هایی که حداقل برای احترام ترانه سرا هم شده میرن پیشش و بهش میگن در چه موردی و چطور شعری میخوان نه اینکه بعد از اینکه ترانه سرا شعر رو گفته با کمال گستاخی خودشون دست ببرن توی شعر.... خوب چه کاریه که به ترانه سرا میگی شعر بگه ؟ واسه سبکش؟