"همه چیز، همه کس"

وقتی ۳-۲ سال پیش ترانه ی "همه چیز، همه کس"رو ملودیِ آراد شاکری (آراد آریا) می نوشتم، فکر نمی کردم اینقدر طول بکشه تا شنیده بشه. کارهای اون آلبوم بدون هیچ دلیل واضحی پشت دیوار ارشاد کهنه شدند. سختگیری هایی نسبت به اون ترانه شد که واقعا باورنکردنی بود. ترانه ای که هم خیلی کوتاه بود و هم خیلی ساده!

اسم اون ترانه، همون وقتی که نوشته شد، به عنوان اسم آلبوم انتخاب شد. از اونجایی که این ترانه روی ملودی نوشته شد، وقتی روخونی میشه به نظر بی وزن میاد. ولی این مسئله برای اکثر کارهایی که رو ملودی نوشته شده باشن وجود داره.

به هر حال این آلبوم توسط شرکت "ایران گام"، زمستون ۸۷ یعنی خیلی دیرتر از اونی که باید وارد بازار شد. قدم اول ترانه نویسی رو شاید قبل از ۱۶ سالگی برداشته بودم ولی به عنوان کاری که اجرا شده باشه، این آلبوم هم قدم اول من بود و هم قدم اول هنرمندان جوان این آلبوم. هر چند، به نظر خودم اگه قرار بود الان روی اون ملودی ترانه بنویسم خیلی متفاوت میشد با اون چیزی که چندین سال پیش نوشتم. ولی به هر حال قدمهای اول معمولا حس خاص خودشونو دارند با همه ی کاستی ها.

 

همه چیز، همه کس

از آلبوم: همه چیز همه کس

خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده: آراد شاکری (آراد آریا)

ترانه: نیلوفر حسینی خواه

خواننده ی مهمان: آرون شاکری

پخش: شرکت ایران گام- نیمه ی دوم ۸۷

***

این ترانه روی ملودی نوشته شده


بی تو نمی مونم ,می دونم می دونی
تو با این دل عاشق تا آخرش می مونی

از تو می خونم از تو, باز عاشقونه
تا که دنیا قصه ی عشق منو بدونه

از تموم زندگی
من تو رو می خوام و بس
عشق تو یعنی نفس
تو یعنی همه چیز و همه کس

تا ته خط با منی
دل به عشق تو زنده اس
عشق تو یعنی نفس
تو یعنی همه چیز و همه کس

عشقو با تو فهمیدم, پاک و ساده
راه قلبتو رفتم با پای پیاده

از تو این عشقو دارم من یادگاری
که نمی میره,حتی اگه تنهام بذاری

از تموم زندگی
من تو رو می خوام و بس
عشق تو یعنی نفس
تو یعنی همه چیز و همه کس

تا ته خط با منی
دل به عشق تو زنده اس
عشق تو یعنی نفس
تو یعنی همه چیز و همه کس

 

آپدیت: آراد آریا جدیدا آهنگ قصه ی زیر زمین که موسیقی فیلمی درباره ی موزیک راک ایران هست رو با همراه با کاوه آفاق، آرین نائینی، آروین خاچیکیان و یاس اجرا کردن که حتما کلیپش رو دیدین یا می بینین... وقتی این کلیپ رو دیدم ناخودآگاه یاد این همکاریِ قدیمی با آراد افتادم :) زمان خیلی زود می گذره...

/ 6 نظر / 78 بازدید

سلام میشه بگید که چه شد که این شعر رو برای آراد آریا نوشتید؟ خیلی مشتاقم بدونم....

مهتاب

با سلام و با تشکر از جوابتون اما میخواستم بدونم که چه شد که این ملودی رو از بین این همه شاعر برای شما فرستادند؟

مریم

با سلام فکر نمی کنید که این شعر خیلی ابتدایه؟؟!!! چی شد که این شعر پذیرفته شد؟؟؟!!! معمولا خواننده ها تو اولین آلبومشون روی انتخاب شعر خیلی وسواس نشون میدن... حتما خواننده خیلی عجله داشته!!

نیلوفر

ادامه ی جواب مریم (مهتاب) عزیز: مصرع اول رو هم خودشون تو ارشاد با عجله عوض کردن. من حتی یادم نمياد نسخه ی اولیه ش چی بود! از ۴ سال پیش تا الان تجربه ی منم بیشتر شد تو نوشتن روی ملودی. البته شاید اگه دوباره هم اینکارو می نوشتم ترجیع بندش رو عوض نمی کردم. در مورد وسواس واسه آلبوم اول هم باید بگم که همه اینطوری نیستن. تمرکز آراد بیشتر روی موسیقی و تنظیم بود. البته شعری که روی ملودی نوشته میشه محدودیت های خاص خودشو داره. ولی من هم اونموقع واقعا بی تجربه بودم در زمینه ی نوشتن روی ملودی. شاید اگر آلبومشون بسته نشده بود و هنوز به شعر احتیاج داشتن،شعری که روی ملودی نباشه هم با ایشون کار می کردم. ولی وقتی با ایشون آشنا شدم دیگه کار آلبومشون در همون مرحله ی بود که توضیح دادم. در هر صورت هر انتقادی به این شعر بشه می دونم که درسته و اصلا دلخور نمیشم. نه تنها این شعر بلکه هر شعر دیگه ای که از من جایی دیدن و به نظرتون ابتدایی یا بد بود باز هم بهم بگین حداقلش اینه که از نظراتتون استفاده می کنم :) امیدوارم کم و کاستی های این کار و همه ی کارهای دیگه م رو به بزرگی خودتون ببخشید دیگه[ناراحت][گل][لبخند]

مرسده

سلام... خوبین؟؟؟ ببخشید میشه بپرسم آقای شاکری متولد چه سال و ماه و روزی هستن؟؟[زودباش][منتظر][متفکر]

مرسده

کو کامنتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[عجله][سوال][تعجب]